« Svibanj 2021 »

"Zasadi stablo, ne budi panj"
Autor: Ivana Marić, 4. 3. 2021.

Sudjelovali smo u kampanji "Zasadi stablo, ne budi panj"

Kampanja „Tjedan kolektivne sadnja stabala u Hrvatskoj 2021.” održava se u razdoblju

01.03.-07.03.2021. godine

na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj. Kampanja se također održava u nekoliko susjednih država u suradnji s prijateljskim organizacijama iz tih država.

Sva zasađena područja u RH će se digitalno kartografski vizualizirati na sljedećem linku:

Ciljevi kampanje su:

- stvaranje simbioze građana, institucija i struke s ciljem realiziranja kampanje zajedničkim snagama

- poticanje na sadnju autohtonih sorti svih biljnih vrsta i njihova razmjena, očuvanje

genofonda

- zadovoljavanje potrebe za edukacijama kako bi se umanjio rizik nepotpunog shvaćanja ekoloških problema

- kreiranje pravilnog stava koji se odnosi na posljedice štetnog ljudskog ponašanja u okolišu

- povezivanje i razvitak pozitivnih emocija boravkom u prirodi

- postavljanje novih standarda kao odgovor na ekološke izazove

- stvaranje kolektivnog zadovoljstva zbog aktivnosti usmjerenih na očuvanje okoliša

Učenici su uz pomoć učitelja, nastavnika i domara posadili voćke nektarine, kruške, jabuke i duda.. Danas su učenici naučili kako se vrši priprema za sadnju, kako se sade voćke i kako se brine o voćkama. Nakon sadnje, obilježili smo našu školu na karti https://panj.crogis.hr/ .

U sklopu akcije „Zasadi stablo, ne budi panj“ dobili smo i sadnice cvijeća i povrća od LAG Šumanovci.

Zahvaljujemo se na donaciji!!!