Predstavljanje školskog sportskog društva "Emica Devald"
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , KATA PETROVIĆ, 11. 11. 2021.

15. listopada 2021. u našoj školi svečano je predstavljeno školsko sportsko društvo "Emica Devald", a ujedno je održan Dan sporta i teniski turnir parova u organizaciji TK Cvelferija.

Fotografije pogledajte u galeriji.

Program predstavljanja započeo je u dvorištu škole, prigodnom priredbom i govorom ravnateljice Tamare Ilišević koja je predstavila školsko sportsko društvo "Emica Devald", nakon priredbe, predstavljena je izložba starih fotografija iz Račinovaca koju je organizirao Muzej Cvelferije.Zatim su učenici na sportskim terenima igrali nogomet i tenis, a niži su razredi sa svojim učiteljima odigrali različite sportske igre i natjecanje u poligonu.

Za to vrijeme su predstavnici učenika, učitelja i obitelji Emice Devald posjetili groblje u Račinovcima te položili cvijeće i svijeće na grobu Emice Devald.

Nakon sportskih igara održan je teniski trening i turnir teniskih parova između naših učenika, članova TK Cvelferija i gostiju iz Zagreba i Županje, među kojima ističemo Bornu Devald profesionalnog tenisača i potomka naše račinovčanke Emice Devald po kojoj sportsko društvo nosi ime. Turnir je bio zanimljim i neizvjestan do kraja, u finalu su igrali Dario Šestić i Ana Tvrdojević protiv Borne Devalda i Elizabete Vladić. Pobjedili su Borna Devald i Elizabeta Vladić te tako osvojili prvo mjesto. Medalje i prigodne nagrade dodijelila je ravnateljica škole Tamara Ilišević.  Ovaj će dan dugo ostati u sjećanju svim sudionicima radi ugodnog i zanimljivog druženja.