« Kolovoz 2021 »

Područna škola Đurići

Račinovci se nalaze na krajnjem jugoistoku Vukovarsko-srijemske županije. Dijele tromeđu s BiH i Srbijom. Nezavidan geostrateški položaj, kao i nedostatna ulaganja u infrastrukturu i gospodarstvo, uvjetuju smanjenje broja domicilnog stanovništva, a time i smanjenje broja djece u školi.

Osnovna škola "Ivan Filipović" Račinovci matična je škola sa šest razrednih odjela u Račinovcima te jedan kombinirani  razred u područnoj školi Đurići. Rad u školi oraganiziran je u jednoj smjeni s početkom u 8 sati i završetkom u 14 sati. U školi je zaposlen 29 radnika, od čega su 4 učiteljice i 1 učitelj razredne nastave, 15 učitelja predmetne nastave, 2 stručna suradnika, ravnateljica, tajnik, računovođa, spremači, domar te kuharica.

Tijekom školske godine 2009./2010. na školi su rađeni veći zahvati, postavljena je kompletno nova stolarija i uređena je nova fasada na školi. U područnoj školi Đurići izgrađeno je novo igralište te postavljena rasvjeta i ograda.

Podizanjem spomen ploče na školi, 30. ožujka 2010. godine, svečano je obilježena 230. godišnjica osnutka Osnovne škole "Ivan Filipović" u Račinovcima.

Uz potporu općine Drenovci svake školske godine organizira se Mala škola za učenike predškolske dobi u Račinovcima i Đurićima. Voditeljice su je Irena Kubiček - Aleksić i Marija Župan, odgojiteljice predškolske djece.