« Listopad 2024 »

Dan kruha i zahvalnost za plodove zemlje PŠ Đurići
Autor: Tamara Ilišević, 18. 10. 2024.

Bogata jesen svojom čarolijom donijela nam je obilje šarenih plodova. Već tradicionalno, na razini Škole, i ove godine obilježen je Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Prigodno je i u PŠ Đurići potonji dan bio prilika ne samo za uživanje u bogatstvu okusa proizvoda od brašna, nego i za učenje o procesu potrebnom da bi se došlo do kruha. Učiteljica Anica Samardžić (razredna nastava) i odgojiteljica Adela Jagrić (predškola) stoga su organizirale sadržajno bogat dan kako bi djeca teorijski i praktično proširila svoje spoznaje o kruhu i hrani općenito. „Kako je nastao kruh?“ priča je koja, na djeci razumljiv i zanimljiv način, opisuje proces nastanka kruha – od klijanja zrna pšenice do krušne peći. Nakon pročitane priče uslijedila je zajednička likovna radionica te uređivanje prigodnog kutka u kojem su izloženi plodovi jeseni te pekarske delicije koje su nam priskrbile vrijedne ruke mama i baka. Nakon prigodnog programa (recitacije o kruhu te pjevanje pjesmice „Pekar“), nastavno osoblje i djeca su se prepustili degustaciji te druženjem i smijehom zaokružila ovaj značajan dan.

Galerija