« Listopad 2024 »

RODITELJI & ŠKOLA
Autor: Tamara Ilišević, 27. 5. 2024.

RODITELJI & ŠKOLA

Predavanja za roditelje u Osnovnoj školi "Ivan Filipović" Račinovci

Dana 23. svibnja 2024. godine, s početkom u 14 sati, u Osnovnoj školi "Ivan Filipović" u Račinovcima održan je događaj pod nazivom "Roditelji & škola". Događaj je okupio više oko 30 sudionika, uglavnom roditelja učenika ove škole, a organiziran je s ciljem edukacije roditelja o važnim temama koje utječu na sigurnost i dobrobit njihove djece. Također su prisustvovali predstavnici prijateljskih škola, čime je dodatno naglašena važnost međusobne suradnje obrazovnih ustanova.

Program je započeo predavanjem pod nazivom "Sigurnost na internetu". Predavačica, Svjetlana Kovanović, inspektorica Odjela za maloljetničku delikvenciju iz MUP-a (PP Vrbanja), pružila je iscrpan pregled ključnih aspekata internetske sigurnosti. Roditelji su informirani o zaštiti privatnosti djece, prepoznavanju online prijetnji i dobili su savjete za sigurnije korištenje društvenih mreža.

Sljedeće predavanje održale su Maja Filipović, bacc. med. techn. i Barbara Nikolić,bacc. med. techn. iz Patronažne službe Doma zdravlja Županja, na temu "Štetnost duhanskih proizvoda i energetskih napitaka". Predavanje je istaknulo negativne učinke konzumacije duhana i energetskih napitaka na zdravlje djece i mladih. Roditelji su dobili korisne informacije o tome kako razgovarati sa svojom djecom o ovim temama i kako ih potaknuti na zdrave životne navike.

Posljednje predavanje održala je Ružica Pandža, dipl. soc. rad. univ. spec. iur. univ. spec. mediat., voditeljica Obiteljskog centra iz Područne službe Vukovarsko-srijemske županije, na temu „Obitelj – (ne)sigurno mjesto odrastanja – podrška Obiteljskog centra“. Predavačica je predstavila i usluge obiteljskog centra te objasnila postupak i važnost udomiteljstva. Roditelji su dobili uvid u načine na koje mogu sudjelovati i podržati ovu plemenitu inicijativu.

Tijekom cijelog događaja, roditeljima je bila dostupna mogućnost konzultacija s učiteljima, što je omogućilo otvoreni dijalog i razmjenu iskustava između roditelja i školskog osoblja. Ovaj dio programa pokazao se kao vrlo koristan, jer su roditelji mogli postaviti pitanja vezana uz obrazovanje i razvoj njihove djece te dobiti konkretne savjete i smjernice.

Događaj je započeo pozivnicom koja je poslana predstavnicima prijateljskih škola, naglašavajući važnost međusobne suradnje među odgojno-obrazovnim ustanovama. Organizatori su izrazili zadovoljstvo odazivom i interakcijom te najavili nastavak organizacije sličnih događaja s ciljem kontinuirane podrške roditeljima i unaprjeđenja suradnje između škole i obitelji.

Zaključno, događaj "Roditelji & škola" bio je vrlo uspješan, a povratne informacije sudionika ukazuju na veliku korist i potrebu za sličnim edukativnim susretima u budućnosti. Organizatori su izrazili zadovoljstvo odazivom i interakcijom te najavili nastavak organizacije sličnih događaja s ciljem kontinuirane podrške roditeljima i unaprjeđenja suradnje između škole i obitelji.